Můj prodejní automat – prodej, pronájem a servis prodejních a výdejních automatů

mujlprodejniatumat.cz

Telemetrie – chtít či nechtít?

To je oč tu běží.

Co vlastně ta telemetrie je a k čemu je dobrá? Telemetrie je technologie umožňující získávání informací z prodejních automatů na dálku. To ocení zejména majitelé automatů, kteří mají automaty umístěné dál od své provozovny. Právě kvůli větší vzdálenosti od automatu, je pro ně totiž časově i finančně nákladnější pravidelně kontrolovat stavy ve svých automatech. 

Telemetrie zaznamenává jednotlivé prodeje z Vašeho automatu, tyto přehledy si můžete kdykoliv zobrazit v našem systému, který je online. Díky tomu budete mít vždy přehled o aktuálních stavech zboží v automatu. 

U každého prodeje je zaznamenán čas prodeje, cena a název prodaného zboží i použitá platební metoda. Tyto přehledy (za libovolné období) si můžete exportovat do formátu .csv. Díky zaznamenávání prodejů můžete jednoduše vyhodnotit výkonnost prodejního automatu. 

Telemetrie však nezaznamenává data jen z prodejů, ale i z doplňování prodejního automatu. Tento přehled lze rovněž exportovat za libovolné období. Díky těmto přehledům můžete vyvodit trend doplňování a svoje cesty k automatu tak lépe plánovat. 

U každého prodejního kanálu si navíc můžete nastavit minimální stav zboží. V momentě, kdy v prodejním kanálu už zbývá pouze nastavené kusy zboží, odešle Vám telemetrie upozornění na Váš mail. Takže se Vám nestane, že přijdete o tržby z důvodu prázdného prodejního automatu. 

Telemetrie

Na obrázku můžete vidět reálný přehled z telemetrie prodejního automatu. Každý z čtverečků reprezentuje jeden prodejní kanál. Červené čtverečky jsou prodejní kanály, kde poklesla zásoba zboží pod minimální nastavenou hodnotu. Každý z prodejních kanálů si můžete pojmenovat typem zboží, které je z něj prodáváno. 

 

V každý prodejní kanál ukazuje svůj aktuální stav a stav maximální a minimální. Stav minimální si nastavujete sami a je zcela na vašem uvážení. Maximální stav je dán velikosti produktu. Do jednoho prodejního kanálu se totiž vleze rozdílný počet kusů zboží v závislosti na jeho rozměrech. Tento přehled je z automatu, z něhož se prodávají litrové lahve.

Jak funguje telemetrie v praxi? Poměrně jednoduše. 

Odkudkoliv online si můžete zkontrolovat aktuální stavy v automatu. Pokud některý z prodejních automatů překročí minimální nastavenou hranici zboží, telemetrie Vám automaticky pošle e-mailem upozornění. Vy si zkontrolujete aktuální stavy zbylých kanálů a k automatu vyrazíte pouze s přesným počtem produktů k doplnění. 

Jakmile produkty doplníte zaznamenáte toto doplnění do telemetrie, která aktualizuje stavy. Kdykoliv se navíc můžete podívat na sumu tržeb za jakékoliv období. 

V čem jsou tedy hlavní přínosy telemetrie?

  1. Šetří čas a finanční prostředky vynaložené na kontrolu stavů zboží v automatu. Protože k automatu jezdíte, jen když je to potřeba.
  2. Při doplnění automatu si ze skladu vyžádáte přesné množství, které s sebou berete a nemusíte tak zbylé zboží vracet zpátky na sklad. 
  3. To, že s sebou nemusíte vozit zbytečně velké zboží navíc oceníte především v létě u chlazených výrobků. 
  4. Telemetrie eliminuje ušlé tržby z důvodu, že automat je prázdný. 
  5. Díky telemetrii máte přehled nejen o aktuálních stavech, ale i prodejích, tržbách a frekvenci doplňování. Díky tomu můžete sledovat trend poptávky, nejčastěji preferovanou platební metodu i výkonnost celého automatu. 

 

Použití telemetrie s sebou zpravidla nese fixní měsíční náklady. Ty dosahují výše pár stovek, které Vám ovšem telemetrie několikanásobně ušetří právě za cesty k automatu. 

Takže chtít či nechtít? 

Telemetrii lze implementovat téměř do každého automatu. 

A co bylo k vidění na veletrhu ANIMAL TECH 2023?

Na ANIMAL TECHU 2023 toho bylo k vidění spousta, mimo jiné i náš prodejní automat z kterého jste si mohli zakoupit bio hovězí maso. Jaké jsou hlavní přínosy takového automatu? O to se s námi podělil majitel farmy Borek? Celou referenci naleznete zde.